Ieteikt:

Ziņo par Jēkabpilī esošiem ielu apgaismojuma bojājumiem, ceļa zīmju, seguma un drošības barjeru bojājumiem, kā arī klaiņojošiem vai uz ceļa notriektiem dzīvniekiem, sūtot WhatsApp ziņu uz telefona numuru 28642208, vai zvanot darba laikā no 8:00- 17:00

 

 


20. janvāra rīts Jēkabpilī sācies ar sniegputeni, kas nozīmē ka laikapstākļi neļauj mums atslābt, un sniega tīrīšanas darbi pilsētā turpinās ar pilnu jaudu.

Atgādinām, ka stipras snigšanas laikā, ielu tīrīšanu uzsākam primāri A un B klases ielās. Plašāk uzzini šeit: Ielu uzturēšanas klases

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, uzturēšanas darbos iesaistītas kopumā 9 uzņēmuma ziemas dienesta tehnikas vienības, kā arī 15 sētnieki. Sniega tīrīšanas darbi šorīt tika uzsākti plkst. 5:00 

Snigšana apgrūtina braukšanas astākļus, tāpēc aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, un ieplānot papildu laiku ceļam.

 


Jēkabpilī šodien izsludināts oranžais laika apstākļu brīdinājums par spēcīgu snigšanu un apledojumu. Putenis turpnās- Jēkabpils pilsētā ietvju un ielu tīrīšanai šodien ir mobilizēti visi pieejamie spēki. Šobrīd prioritārās ir A klases ielas pa kurām ir intensīvāka satiksme. Iedzīvotājiem jābūt pacietīgiem, jo šodien uzturēšanas darbi vēl nav veikti uz D klases ielām.

Esiet uzmanīgi- ielas apledo, ir slikta redzamība un veidojas aizputinājumi, mazākas nozīmes ielas var būt neizbraucamas.

Uzturēšanas darbi Jēkabpilī notiek! Mēs saprotam, ka ikvienam iedzīvotājam sava iela, savs piebraucamais celiņš, sava taciņa ir pati svarīgākā, taču šādos laika apstākļos nav iespējams notīrīt visu un uzreiz. 

Ar Jēkabpils pilsētas ielu uzturēšanas klasēm var iepazīties ŠEIT


Ziemā ikvienam ir jārēķinās ar to, ka laikapstākļi ir mainīgi un mums tiem ir jāpielāgojas. Šogad ziemas periodā esam sagaidījuši gan sniegu, gan salu, gan lietu- šie apstākļi ir īpaši ietekmējuši arī bedrīšu veidošanos uz ielām. SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka uz ielām, kur ir lielāka satiksmes intensitāte ir uzsākti bedrīšu remontdarbi.

Pie gaisa temperatūras virs nulles kūstošais sniegs un ledus iekļūst asfalta mikroplaisās un caur tām nonāk ceļa segas konstrukcijā. Temperatūrai noslīdot zem nulles, šis ūdens sasalst un izplešoties plaisas asfaltā padara lielākas. Plaisu dēļ segas konstrukcija kļūst neviendabīga, zūd seguma saiste un no tā ir viegli izraut sākumā sīkas, bet vēlāk jau arvien lielākas asfalta daļiņas. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc šādos laika apstākļos īpaši veidojas bedres.

Informējam, ka šobrīd Jēkabpilī tiek veikti pagaidu remontdarbi, aizpildot bedres ar auksto asfaltu. Šī tehnoloģija ir elastīga un to var pielietot jebkādos laika apstākļos, kā pagaidu risinājumu neatliekamu darbu veikšanai. Remontdarbu mērķis ir uzlabot situāciju uz ielām un nodrošināt satiksmes drošību līdz brīdim, kad laika apstākļi ļaus remontu veikt ar tehnoloģijām, kas nodrošina ilgtermiņa risinājumu, tajā skaitā karstā asfalta ieklāšanu.

Iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, remontdarbi tiks uzsākti visā Jēkabpils pilsētas teritorijā, tajā skaitā tiks uzsākta grantēto ielu un ceļu sakārtošana– piebēršana, planēšana un apstrāde ar atputekļošanas materiālu.


Jēkabpils pilsētas teritorijas apsaimniekotājs un ielu uzturētājs SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē- ņemot vērā novembra pēdējo dienu atnesto biezo sniega segu, Jēkabpils pilsētā ietvju un ielu tīrīšanai šobrīd mobilizēti visi pieejamie spēki.

Pēdējās divās dienās teju nepārtraukti uz ielām strādājušas kopumā 10 uzņēmuma tehnikas vienības, un ziemas dienesta darbinieki dienā strādā 8- 12h, naktsmieram veltot tikai dažas stundas. Vakar, 30. novembrī, grants ielu seguma tīrīšanai tika piesaistīti arī papildspēki- 3 tehnikas vienības- no cita uzņēmuma. Apkopojot visu tehnikas vienību nobrauktos kilometru daudzumu, 29. un 30. novembrī, tīrot ielas pilsētas teritorijā, kopumā nobraukti vairāk kā 500 km.

Ielu braucamās tīrīšanas un kaisīšanas darbi tiek organizēti atbilstoši prioritārajām klasēm, sākot ar galvenajām jeb A klases ielām, pa kurām ir intensīvākā satiksmes plūsma un pa kurām kursē sabiedriskais transports, kā arī izglītības iestādēm piegulošajām ielām.

Tāpat kā iepriekšējos gados darbojas arī SIA “Jēkabpils pakalpojumi” ziemas dežūrdienests, kas operatīvi veic sniega tīrīšanu pilsētas ielās. Ziemas dienesta darbinieki apseko brauktuvju stāvokli katru nakti no plkst. 02:30. Arī iedzīvotāji var ziņot operatīvajam dežūrdienestam par piesnigušiem ietvju/ ielu posmiem, konstatētajiem ielu apgaismojuma bojājumiem, ceļa zīmju, seguma un drošības barjeru bojājumiem, zvanot vai sūtot WhatsApp ziņu uz telefona Nr. 29387082

Aicinām visus satiksmes dalībniekus, kā arī gājējus būt uzmanīgiem ziemas sezonā. Mēs strādājam iedzīvotāju drošībai un komfortam, taču nespējam novērst visus bīstamos apstākļus.


Būvdarbi Oskara Kalpaka laukumā iepretim Jēkabpils Valsts ģimnāzijai tika uzsākti šī gada marta mēnesī, un šajā laikā SIA “Jēkabpils pakalpojumi” veikuši vērienīgus pārbūves darbus.

“Šobrīd laukumā turpinās bruģēšanas darbi un paralēli uzsākti teritorijas apzaļumošanas darbi. Līdz šim paveikts tiešām apjomīgs darbs- demontēts nolietotais asfalta un dzelzsbetona segums, veikti visi sagatavošanās darbi laukuma bruģēšanai, izbūvētas apmales laukumam un gājēju celiņiem. Laukums sadalīts divās funkcionālajās zonās– vienā no tām iekārtots automašīnu stāvlaukums, otrā drīzumā tiks izveidots tūrisma un atpūtas objekts, kas papildinās Strūves ģeodēziskā loka punkta tūrisma infrastruktūru,” stāsta SIA “Jēkabpils pakalpojumi” būvinženieris Aigars Začests.

Līdz darbu pabeigšanai būvobjektā, kas plānota septembra beigās, teritorijā tiks izbūvēts apgaismojums, uzstādīti jauni soliņi, velo novietnes un citi infrastruktūras objekti.

O.Kalpaka laukuma pārbūves darbi


SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka ir noslēgušies vides objekta “Gredzeni” būvdarbi Kena parkā. Kā iepriekš ziņots vides objekts “Gredzeni” ir objekts, kur jaunlaulātie var piekārt savu atslēgu, kas līdz šim tika darīts pie Kena parka tiltiņa margām.

Darbu laikā tika veikta vides objekta pamatnes plātnes izbūve, teritorijas apzaļumošana, bruģakmens gājēju celiņa atjaunošana un objekta- Gredzeni- uzstādīšana.  Objektā ieklāts balts luminiscējošais bruģakmens, kas dienas laikā uzņem saules enerģiju, un tumsā spīd līdz 12 stundām.

"Esam gandarīti par paveikto darbu, jo vides objekts tiešām ir ļoti skaists un izcili papildina Kena parku. Protams, priecē arī iedzīvotāju pozitīvās atsauksmes. Ceram, ka drīzumā šeit būs ļoti daudz jaunlaulāto pāru atslēdziņu," stāsta uzņēmuma būvinženieris Aigars Začests.

Piektdien, 20.augustā, pilsētas svētku laikā, svinīgi atklājot vides objektu “Gredzeni”, tajā tika iekārta pirmā jaunlaulāto atslēga.

Vides objekta "Gredzeni" būvniecība


Informējam, ka ir noslēgušies vides objekta "Labklājība" būvdarbi Rīgas ielā 103B. Šajā teritorijā atrodas zaļais tirgus un stāvlaukums, bet vides objekts- skulptūra- tika novietota gājēju celiņu krustojumā, zaļajā zonā.

Darbu laikā tika veikta akmens bruģa ieklāšana, betona pamatu izbūve un objekta uzstādīšana. Jaunais vides objekts “Labklājība” simbolizē tirgošanos, ar ko Jēkabpilī savulaik aktīvi nodarbojušies ebreji.  Dodoties uz zaļo tirdziņu vai kādu no Rīgas ielas veikaliem, iedzīvotāji aicināti pa ceļam pieiet pie jaunās skulptūras-  rokās viņai ir zelta monēta, kuru katrs, kurš vēlas sev labklājību, var paberzēt un pie tādas arī tikt.

Skulptūras autors ir tēlnieks Ginters Krūmholds, bet izgatavotājs SIA “Protocast”.

vides objekta būvdarbi Rīgas ielā 103B


 

 

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka 2021. gada 18. jūnijā pabeigti Strūves parka rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbi Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020.gadam projekta Nr. LLI-477 ''Starptautiskā tūristu maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide" (Struve) ietvaros.

“Rekonstrukcijas laikā Strūves parkā izbūvēta jauna apgaismojuma līnija, uzstādītas laternas, veikta betona bruģakmens taciņu izbūve, parka apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi, kā arī infrastruktūras un vides objektu uzstādīšana,” skaidro SIA “Jēkabpils pakalpojumi” ceļu būvinženieris Aigars Začests.

Teritorija ir aprīkota gan ar ikdienā nepieciešamās infrastruktūras objektiem – soliņiem, atkritumu urnām, velo novietnēm, gan arī ar aizraujošiem vides objektiem izzinošu rotaļu ierīču izskatā– kaleidoskopu, teleskopu, kopasu, ūdens spēli un dažādiem interesantiem spoguļiem, ko izgatavoja SIA “Tig RA”.

Darbi veikti Interreg V-A Latvijas– Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-477 ''Starptautiskā tūristu maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide" ietvaros. Projekta laikā uzsākta arī laukuma Brīvības ielā (O.Kalpaka laukums) pārbūve, kur, tāpat kā Strūves parkā, iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs iepazīties ar tajā esošajām vēsturiskajām liecībām un uzzināt Strūves ģeodēziskā loka nozīmi!

Strūves parks pilsētā ir kļuvusi par lielisku atpūtas vietu, kur izmēģināt izzinošas rotaļlietas, kas savulaik bija katra astronoma arsenālā- baudīsim to, kā arī kopā uzturēsim parku tīru un kārtīgu!

Projekta kopējais finansējums: 850 509.70 EUR (t.sk. ERAF finansējums - 722 933.24 EUR)

Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansējums: 251 372.66 (t.sk. ERAF finansējums 213 666.76 EUR)

Projektu līdzfinansē:

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. - 2020. gadam

www.latlit.eu; www.europa.eu; www.facebook.com/jekabpils/

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Jēkabpils pilsētas pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Strūves parka rekonstrukcija


Iestājoties pavasarīgiem laika apstākļiem un apžūstot zemes klātnei, Jēkabpils pilsētas teritorijā uzsākti grants seguma ielu greiderēšanas un uzturēšanas darbi.

Jēkabpils pilsētas ceļu un ielu uzturētājs SIA “Jēkabpils pakalpojumi” uzsver, ka darbi tiks veikti visā pilsētas teritorijā, kamēr to veikšanai būs labvēlīgi laika apstākļi.

Pēc grantēto ceļu seguma greiderēšanas darbu pabeigšanas, ielās, kuras ir blīvi apdzīvotas un kurām šajā gadā nav paredzēti nozīmīgi ielu remontdarbi, tiks veikta  apstrāde ar pretputekļu materiālu.

 SIA „Jēkabpils pakalpojumi” ikdienas darbu ietvaros grants ceļu greiderēšanas un uzturēšanas darbus veic aptuveni 40 kilometru garumā.


Iestājoties pavasarim tiek pakāpeniski atsākti būvdarbi Jēkabpils pilsētas teritorijā. Pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Jēkabpils pakalpojumi” būvdarbu sezonas atklāšanu sākusi Oskara Kalpaka laukumā, iepretim Jēkabpils Valsts ģimnāzijai, kur šosezon plānots veikt vērienīgus pārbūves un labiekārtošanas darbus.

Šodien, 24. martā, ir uzsākta laukumā esošā asfalta un dzelzsbetona seguma demontāža un izvešana no teritorijas, lai sagatavotu laukumu būvdarbu uzsākšanai. Būvdarbu ietvaros plānots sadalīt esošo laukumu divās funkcionālajās zonās – vienā no tām tiks iekārtots automašīnu stāvlaukums, otrā tiks izveidots tūrisma un atpūtas objekts, kas papildinās Strūves ģeodēziskā loka punkta tūrisma infrastruktūru.

Teritorijā tiks izbūvēti ar apgaismojumu aprīkoti gājēju celiņi, uzstādīti jauni soliņi, velo novietnes un citi infrastruktūras objekti.

Minētie labiekārtošanas darbi notiek Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-477 ''Starptautiskā tūristu maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide" ietvaros.