Ieteikt:
Jēkabpilī izveidoti pieci jauni šķirošanas punkti
Jaunumi /Atkritumu savākšana un pārvadāšana / 5. Decembris 2019 08:24 / 2813x /

Jēkabpilī izveidoti pieci jauni šķirošanas punkti

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka Jēkabpils pilsētas privātmāju rajonos ir izveidoti pieci jauni atkritumu dalītās vākšanas punkti, katrā no tiem uzstādīti trīs konteineri – stikla iepakojumam, papīram un plastmasai/metālam. Šķirošanas punktos uzstādīta arī informatīvā planšete ar paskaidrojumu, kā pareizi šķirot atkritumus.    

Jaunizveidoto atkritumu šķirošanas punktu adreses:    

  •   Sakas ielas un Robežu ielas krustojums;
  •  Jaunās ielas un J. Akurātera ielas krustojums;
  •  Zaļā zona pie transformatora -   (A. Pormaļa 111 – Zaļās ielas krustojums);
  •  L. Paegles iela 16;
  • Rīgas – Salas ielas krustojums;
  •  Zīlānu iela 57.

Pēdējo gadu laikā uzņēmums SIA “Jēkabpils pakalpojumi” ir paveicis daudz darbu, pilnveidojot un padarot iedzīvotājiem ērtākas atkritumu šķirošanas iespējas pilsētā. Šobrīd pilsētā publiski pieejami 99 šķirošanas punkti un 12 zvanveida konteineri stikla iepakojumam.

Pilsētā pieejams arī atkritumu šķirošanas laukums Zemgales ielā 24/1, tajā bez maksas tiek pieņemts stikls, plastmasa, bioloģiskie atkritumi, papīrs, neizkomplektētas elektropreces. Par maksu iespējams nodot lielgabarīta atkritumus, mēbeles, būvgružus, automašīnu riepas. Maksu par atkritumu nodošanu šķirošanas laukumā nosaka pēc atkritumu svara. Cenas var aplūkot mājaslapā www.jekpak.lv. Šķirošanas laukuma darba laiks: katru dienu no plkst. 7.00 līdz 19.00.

Ja Jēkabpils iedzīvotāji saskata nepieciešamību izveidot vēl papildus dalītās atkritumu vākšanas punktus pilsētas teritorijā, ar ierosinājumiem iespējams vērsties uzņēmumā SIA “Jēkabpils pakalpojumi” pie atkritumu apsaimniekošanas speciālistes.

Svarīgi atkritumus šķirot pareizi, tāpēc aicinām sekot informācijai uz konteineriem un informatīvās planšetes. Stiklam paredzētajos konteineros drīkst ievietot tīras stikla pudeles un burkas, savukārt konteineros plastmasas iepakojuma šķirošanai – saplacinātas plastmasas pudeles no sadzīves ķīmijas, kosmētikas, kā arī plastmasas dzērienu pudeles, marķētas ar HDPE, LDPE, PET simboliem un metāla iepakojuma izstrādājumus. Papīram paredzētajos konteineros drīkst ievietot tīru un sausu papīra iepakojumu.